מרזבי נחושת

מרזבים לגגות

סוגי מרזבים

קיימים מרזבים משני סוגים - פנימי וחיצוני. לכל אחד מהם יתרונות וחסרונות. המרזב הפנימי נמצא בתוך המבנה כך שהוא פחות חשוף לפגעי מזג האוויר ונזקים חיצוניים בכלל, הבעיה היא שברגע שהם מתקלקלים אין דרך לתקן אותם אלא להחליפם במרזבים חיצוניים. המרזבים החיצוניים קלים יותר להחלפה, אך הבלאי שלהם גבוה בהרבה מאלו של מרזבים פנימיים. המרזבים ממוקמים הרבה פעמים בקרבת עצים דבר היוצר סתימות כתוצאה מעלים וענפים הנופלים עליהם כל הזמן. פרט לכך, האבק שנערם במרזבים במהלך הקיץ, גורם לסתימות נוספות. אם כל זה לא מספיק, יש גם קנים של ציפורים והלשלשת שלהם. הלשלשת כשלעצמה היא חומצה הממיסה את החומרים מהם עשויים המרזבים.
 
חשוב מאוד לתחזק את המרזבים ולוודא שאין סתימות או דליפות במרזבים לפני העונה הגשומה (סביבות סוף אוקטובר). אם הבדיקה לא בוצעה בזמן ומתגלים פגמים במרזבים, זה עלול להוביל לרטיבות בדירה כבר בגשם הראשון דבר המצריך הזמנה של תיקון נזילות. פרט לכך, במידה וצריך לבצע תיקון למרזב, יש צורך לעשות זאת על משטח יבש, דבר שעלול להיות בעייתי בתקופה שבה כל רגע עלול לרדת גשם.
 
מרזבים חיצוניים מצריכים גם התייחסות לאלמנט העיצוב. בעבר כל המרזבים הורכבו בצבע המקורי שלהם, ואף אחד לא שם את דעתו לעובדה שהצבע המטאלי של המרזבים הורס את מראה הרחוב. כיום נושא זה מקבל חשיבות לא פחותה מאשר איכות המרזב עצמו. המתקנים הללו עוברים צביעה בתנור בהתאם לצבע של הבית עליו הם מורכבים.


853       847

 854      855

רח' משק 55, נווה מבטח 79850  טל: 08-8570555  טלפקס: 08-8574084  נייד: 053-7415832  דוא"ל: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

הצהרת נגישות

צור קשר